Preot Paroh

Parintele Sorin Paul Grecu nascut in orasul Campulung Muscel, judetul Arges in iunie 1959.

Casatorit in iunie 1981, hirotonit Preot la 26 Iulie 1981 activand ca preot in Parohia Peretu 3 judetul Teleorman si in Parohiile Sfantul Ilie si Sfanta Cruce din Rosiori de Vede pana in mai 1992.

Din 1992 stabilit in Anglia unde continua slujirea ca preot.

Mai multe detalii puteti gasi pe: www.SorinGrecu.com

One Response to “Preot Paroh

• Multumesc domnului parinte Paul Grecu pentru bunatatea, intelegerea si determinarea pe care o manifesta catre enoriasii sai. Se simte din graiul sau ca oricine e bine primit si ajutat de catre domnia sa.
    Eu am trimis un simplu email la care am primit raspuns imediat a doua zi dimineata cu toate datele nesesare in rezolvarea problemei noastre. Nu numai ca imediat zilele urmatoare vom fi ajutati la biserica dar a tinut cont si de faptul ca eu in aceeazi zi am avion catre Romania.
    Sanatete multa va dorim, stimate parinte.
    Doamne ajuta!